Tek Seferlik Seminerler ve Workshoplar 2021-2022

 

 

 

 

 

 

Sinemanın büyük ustası Stanley Kubrick ‘i A’dan Z’ye herşeyiyle tanıyacağımız bu seminerde, yönetmenin hayatını, filmlerinden önemli sahneleri, ustanın sinemasal imzalarını, tutkularını,saplantılarını ve filmlerinin perde arkasını öğreneceğiz.

Hangi ülke/üniversite nasıl karar alacağız?

Yurt dışı okulları ne ister? Öğrencileri ve velileri nasıl bir hazırlık süreci bekliyor?

Danışmanın pozisyonu ?

TOEFL / IELTS nedir?

IB / AP nedir ?  

SAT / ACT nedir?

Personal Statement nedir?

Hangisi hangi durumlarda gerekir?

 

 

 

 

Kurtlarla Koşan Kadınlar’ın yazarı Estes’in kendisi ile çalışan Esra Sert, Estes yaklaşımını bu yarım günlük eğitimle öğrencilerle buluşturuyor. Estes’in inzivalarında yaptırdığı çok sayıda uygulama ve öğreti eğitimlerde yer alacak.

 

Kurtlarla Koşan Kadınlar, son 26 yıldır dünyada kadınlara kadın olmanın el kitabı olarak hizmet ediyor. Kadınlara özünde oldukları “şeyi” vahşi benliklerini hatırlatarak; yaratan, üreten, besleyen, beslenen yaşamı bilgece yaşayan doğal hallerine dönmeleri için yardım ediyor.

 

Bu çalışma bir okuma etkinliği değil Estes yöntemleri ile gerçekleştirilecek bir eğitimdir. Ana hatları ile dört bölümden oluşacaktır.

Estes ile ve yöntemleriyle tanışmak

Jungcu Analist Estes’in Colorado’da spiritüel bir merkezde gerçekleştirdiği inzivayı konuşacağız. Esra bizlere, Estes’in kendisini, yaşamını, öğütlerini ve verdiği mesajları  aktaracak.

 

Gerçek “ben”i bulma pratikleri

“İşine yaramayan, şeyi, düşünceyi, kimseyi bırak!” Estes kafamızın  öğrenilmiş yalanlarla dolu olduğunu söylüyor. Bu yalanlar bizimle yaşam arasında duruyorlar. Yalanları bir bir devirip gerçek “ben”i arıyoruz.

 

Yaratıcılık çalışmaları

Yaratıcı bir yaşam sürmek sadece mümkün değil, gereklidir”. Çalışmanın odağında katılımcıların kendi iç dünyalarına yönelmeleri var. Ruhsal bir çalışma ve keşif teşvik ediliyor. Eğitim, katılımcıların, zaten var olan yaratıcılığın fitilini ateşlemeleri, önündeki engelleri fark etmeleri ve bu engelleri ortadan kaldırmak için harekete geçmeleri yönünde tasarlandı.

 

Kurtlarla Koşan Kadınlar nasıl okunur?

Buluşmayı kitabı okumak isteyip yol almakta zorlananlara Esra’nın tavsiyeleri ile bitireceğiz. Bu bölüm kitabı okumuş olanların kişisel deneyim ve katkılarına da açık olacak.

Buluşma yeri: Mimar Sinan Üniversiteli Resim ve Heykel Müzesi (Antrepo 5), Tophane (deniz tarafı)

İstanbul bienali bu sene 3 farklı mekanda olacak. İlk gezimizi çok yakında MSÜGS Resim ve Heykel Müzesine de ev sahipliği yapacak olan Antrepo 5’e ayırdık. 

İkinci gezimiz 26 Eylül Perşembe 11.00-13.00 arası Pera Müzesine olacaktır.

Mezopotamya efsanelerinin kaynaklari.arkeolojik kaynaklar ve yazili metinler.
Kisa mezopotamya kronolojisi
Gilgamis mitosu
Enuma elis mitosu
Adapa mitosu
Mitoslarin temel kurgusu
Mezopotamya mitoslarinin diger kulturlere etkisi